Ženy z jurty 2024/25

NA KONCI KAŽDÉ CESTY JE MÍSTO, KDE SE SRDCE USMÍVÁ

Dlouho přemýšlíš o změně a potřebuješ podpořit při jejím naplnění? Je Ti v životě dobře, a přece máš pocit, že stojíš na místě? Toužíš rozvinout vědomé jednání, naučit se nehodnotit vnitřní zkušenost nebo prohloubit duchovní růst?

LEVNĚJŠÍ CENU NECHÁVÁME DO ZAČÁTKU PROGRAMU.

Cílem programu je jít aktivně ke změně, uvidět své potřeby, prozkoumat záměry i cesty vedoucí k cíli. Společně míříme k radosti ze života i celistvosti. V bezpečném kruhu žen načerpáme sílu a budujeme nová přátelství?

NA CO SE MŮŽEME TĚŠIT 🙂

  • poradní kruhy, sdílení našich příběhů
  • prožitkovým způsobem prozkoumání daných témat
  • v programu najdete prvky z arteterapie, dramaterapie, rodinné konstelace, práci s hlasem, pohybem, dotykem, práce s přírodní terapií
  • meditace, práce s imaginací, archetypy a příběhy atd.
  • NAJDETE VŠE, CO JSEM NACHYTALA při mé 20ti leté praxi s prací se skupinou 🙂

Součástí programu jsou 3 on-line setkání a 1 doprovázená pouť v Orlických horách pro zájemkyně

  • On-line kruhy krásně propojují ženy v mezičase a mám zkušenost, že v on-line prostoru se některé ženy více otevřou. Zároveň je to prostor na integraci prožitého v předešlých živých setkáních.
  • Během roku nabízím každé ženě jednu doprovázenou pouť v krajině Orlických hor (3,5 hodiny venku). Je to prostor uvidět něco jinak a vnímat krásu, moudrost z vnějšku a sledovat, jak to souvisí s mým příběhem. V Orličkách vždy narazíte na místo, kde to má spirituální přesah a často to vede k bodu, kde člověk ani už před sebou nemůže uhnout. A uzří 🙂 Přeji Vám takový zážitek a poznání.

ČEMU SE UČÍME? CO JE TO TO RŮSTOVÉ?

učíme se nehodnotit vnitřní zkušenost: přistupujeme k sobě smířlivě a s porozuměním. Dokážeme se dívat samy na sebe s nadhledem, humorem a akceptovat, že příjemné i nepříjemné emoce patří k životu.

učíme se nereagovat na vnitřní prožitky: postupně dokážeme své vnitřní prožitky vnímat s určitým odstupem a nenecháme se snadno strhnout k nějaké automatické reakci. I nepříjemné pocity a představy dokážeme nechat přicházet a odcházet, a opravdu svobodně se rozhodujeme, zda v dané situaci chcete nějak zareagovat.

učíme se rozvíjet soucit sama se sebou: snižujeme přílišnou sebekritičnost, chlad sama k sobě… 

rozvoj všímavosti: jsme více všímaví a duchapřítomní a umíme si plně užívat krásy přítomného okamžiku

rozvoj v popisování: dokážete rozlišit i jemné nuance vašich pocitů a nemáme problém je vyjadřovat. Své emoce také dobře zvládáme a umíme je využívat k rozvíjení blízkosti ve vztazích.

rozvíjíme vědomé jednání: učíme se dávat plnou pozornost tomu, co děláme. Všímáme si detailů, a tak jsme ve svých činnostech flexibilní a tvořiví. Dokážeme se lépe ovládat a máme předpoklady k vedení druhých.

učíme se nebýt příliš připoutání k vlastnímu JÁ : bereme věci s nadhledem, nebereme se příliš vážně, umíme měnit názor, své myšlenkové vzorce a osobnostně rosteme 🙂

učíme se čerpat z moudrosti kruhu, skutečně naslouchat srdcem i sdílet ze srdce, tzn. zlepšit své komunikační dovednosti

Reference od žen, které mne zažily doprovázet v jurtě:

Program Ženy v jurtě je velmi dobře nastavený koncept. Roční setkávání v uzavřené skupině umožní bezpečný prostor, ve kterém si budou ženy navzájem oporou, inspirací, vedením, pomocí… V úvodním semináři Světlo a stín jsme šli do hloubky nás samotných, podívaly jsme se na svoje stíny, Hanka byla nekompromisní v plnění některých úkolů, donutila nás opravdu se podívat do svého nitra, i když se nám třeba moc nechtělo. A to bylo dobře, protože někdy je opravdu potřeba odkrýt své „kostlivce ve skříni“ a trochu tu skříň provětrat. Zároveň byl seminář naplněn humorem a odlehčením, aby nám z těch našich stínů nehráblo 🙂 Hanka má své semináře skvěle připravené, dobře vedené, v seminářích je hloubka i nadhled, získáte inspiraci z praxe i typy na další vlastní samostudium.

Jurta v zahradě Kotlaska je úžasné místo, „přírodní oáza – ráj v Praze“ jen kousek od metra Palmovka. Krásná zahrada, eko kadibouda a jurta sálající teplem dřeva, lásky a laskavého přijetí. „Světlo a stín ve mně“ bylo příjemné nedělní zastavení s promyšleným a skvěle zorganizovaným programem s laskavým vedením sehraného týmu Hanky, Jáji a Ley. Sdílení v kruhu žen provázela moudrost karet a citátů, světlo svíček, hravost, tvořivost, spolupráce ve dvojicích, smích i slzy, vzájemná inspirace a bezpečné respektující prostředí. Děkuji týmu HaJaLe za nápady, odvahu, chuť, čas i realizaci programů pro druhé. Stojí to zato, věnovat vědomou pozornost druhým, ale i SOBĚ. S láskou a vděčností, M.Š.

Na našem setkání v jurtě nad tématem „Světlo a stín ve mně“ oceňuji humor, který dal lehkost i tomu těžkému, nesnadnému a umožnil vytvořit v rámci skupiny bezpečný intimní prostor. Aniž bych se v něčem musela „ňahňat“, pojmenovala jsem si alespoň jeden svůj stín a rozpoznala svůj zažitý program, který nyní mohu vědoměji proměňovat. Předpokládám, že i další setkání budou mít tento rozměr. Díky, Hanko:-) J.F.

Hani, moc děkuji za jurtu, bylo to neuvěřitelně inspirativní. Moc jsem si to užila, bylo to jako odkrývání zakrytých výher na losu. Moc mne pobavilo vidět sebe z jiných úhlů pohledu. Moc ráda mám ženy v kruhu a hlavně Tvoje laskavé srdce… Cítím se nezatížena svým egem, ne vždy dokonale, ale stačí to 🙂 Těším se na další setkání. A.S.

KDO VÁS BUDE PROVÁZET?

Terapeutka, inspirátorka, hudebnice, zpěvačka, horalka, máma od tří dětí a žena žijící mezi vlky HANA JANSOVÁ a moje sestra, kámoška, všeumělka, tvořivka, citlivka, pravá ruka a skvělá máma JARMILA KOVAŘÍKOVÁ. Potkala mne před 4mi lety před klubíkem pro děti, že prý máme stejné barefootové boty. A tak v těch botách spolu chodíme po krajinách vnějších i vnitřních už nějaký čas. A jde nám to. Přidává se k nám spousta žen a je to fajn. Přidáš se i Ty?

Přihlášení: hanajansova@gmail.com.

Cena včetně víkend.pobytu je do dubna 2024 POUZE 15900,- Kč.

Přihlášením na kurs učiníte zaplacením nevratné zálohy 5000,- Kč nejpozději splatné do 20.3.2024 na můj účet: 670100-2206731430/6210. Zbylou částku 10.900 nebo 12900,- Kč je možné uhradit nejpozději do 31.6.2024. V individuálních případech jsme ochotny vyjednat dvě splátky. Cena by neměla být překážkou se na program přihlásit!

TĚŠÍME SE NA TEBE! Nejlepší čas je TEĎ.

ROČNÍK 2023

V únoru 2023 po Imbolcu – svátku prvního jara jsme otevřely CELOROČNÍ program pro 12 žen. Běželo to krásným tempem. Šlo to do hloubky, vznikla první velká přátelství. Veliká celoroční podpora z naší strany i mezi sebou. Kupa legrace, moudrosti i zkušeností, ze kterých každá z nás může čerpat. Díky za Vás, holky moje 🙂

Program r. 2023 obsahoval: 5 setkání ( celá neděle), 4 on-line 3hodinové setkání a 1 individuální doprovázenou pouť.